Skip to content

Autopsja tygodnia 001

Last updated on 8 listopada 2021

Odcinek pierwszy obejmujący wydarzenia od 25 do 31 października 2021 roku.

Nigdy nie ukrywałem, że podoba mi się program „Szkło kontaktowe” i jeszcze pracując w TVP chciałem coś takiego stworzyć. Niestety – brak czujności i wizjonerstwa włodarzy stacji albo – co bardziej prawdopodobjne – moich umiejętności i charyzmy spowodowały, że nie dane mi było, do momentu wyrzucenia mnie z TVP – czegoś takiego zrealizować. Może i dobrze, bo ze „Szkłem kontaktowym” konkurować byłoby niezwykle ciężko – i merytorycznie, i technicznie, i zasięgowo.
Ale pomysł nie umarł. Przysnął jedynie. I dziś właśnie się przebudził i rzekł w te sowa: 

– „No, Petel – do roboty!  

– „No, ale jak? – pytam – Wszak od telewizji, to ja już lata świetlne jestem. 

– „Ale przy podcastach blisko!” – pomysł na to.

Zamilkłem. Racja! Przecież od dłuższego czasu staram się spełniać i dziennikarsko i radiowo. Poza tym dziedzina dziennikarstwa obywatelskiego – poruszającego sprawy lokalne, dotyczące ludzi żyjących obok mnie – zawsze bliska mi była. Dobra! Do roboty zatem.

Ów jegomość na fotografii to dzisiejszy Komentator, jeden z kilku przewidzianych w kolejnych odcinkach. Poznajecie? Ależ oczywiście – Krzysztof Szubzda. Zapraszam do posłuchania jak to sobie w niedzielne popołudnie gaworzyliśmy.

Published inaudiopodcast

One Comment

  1. adrian3k adrian3k

    wyłączyłem niestety przy 'teoriach spiskowych’ – a gwoli ścisłości to nie są 'szczepionki’ a 'preparaty w fazie badań, które szczepionką mają być’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.