Skip to content

Potwór mieszka we mnie…

W każdym z nas mieszka Potwór. Na szczęście większości udało się go opanować i wytresować. Mocno zaciskamy na jego pysku kaganiec i zdecydowanie trzymamy smycz zakończoną solidną kolczatką.

Nie wszyscy jednak to potrafią. Czasem bywa, że to czający się w zakamarkach duszy Potwór przejmuje kontrolę. Dzieją się wówczas rzeczy straszne i nieludzkie. My, przypadkowi obserwatorzy, nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że człowiek może posunąć się do takich okropności…


„Potwór mieszka we mnie…” to cykl podcastów, które ukazują wydarzenia, do których doszło, gdy Potwór przejął kontrolę nad człowiekiem. To biografie najsłynniejszych seryjnych morderczyń i morderców. To próba ostrzeżenia przed momentem, kiedy przekroczona zostaje cienka linia człowieczeństwa, a za nią jest już tylko otchłań i ból…

Aby jeszcze bardziej urealnić i uprawdopodobnić te straszne zbrodnie, pozwoliłem sobie poprosić znajomych – całkiem zwyczajnych i normalnych ludzi – aby użyczyli swoich głosów zarówno Potworom jak i ich ofiarom, świadkom zdarzeń, reporterom oraz śledczym próbującym dopaść Potwora.

Okazuje się, że strach może być namacalny… Czy to możliwe, że ktoś, kogo znacie od lat, kto jest szanowanym sąsiadem, uroczą znajomą z warzywniaka czy zaprzyjaźnionym z rodziną lekarzem może nosić w sobie mrok, który jest w stanie przysłonić cały świat?

Wszystkie wpisy w tym dziale oznaczone są hashtagiem #potworwemnie Wystarczy odszukać go w chmurze tagów (dolny lewy róg strony) i kliknąć, by wyświetliły się dostępne odcinki.