Skip to content

Młodzież głupcze!

Last updated on 30 sierpnia 2021

warsztaty

Bolejemy nad tym jakie mamy społeczeństwo. Zwracamy uwagę na irracjonalne zachowania polityków, wypowiedzi tzw. dziennikarzy z państwowej telewizji, jesteśmy zniesmaczeni impertynenckimi odzywkami pani Krysi z warzywniaka, czy jakiegoś dupka za kółkiem. Ale czy zadajemy sobie pytanie: dlaczego tego doświadczamy? Gdzie popełniliśmy błąd, że do tego doszło? Czy przypadkiem, nie jest to skutek zamierzchłych zaniedbań i pozostawienie młodych ludzi samych sobie?

O tym porozmawiałem z aktorami zaangażowanymi w pracę z młodzieżą. Czy to ma sens? Po co to robić skoro można kupić komputer, wręczyć młodemu /młodej pakiet gier i mieć święty spokój. Lecz czy aby na pewno?

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy i poleceniu jej przyjaciołom.

Nagrania dokonałem w Radiu „Akadera” w Białymstoku, w trakcie mojej cotygodniowej audycji „Niedzielny chill z Petelem”. Włodarzom rozgłośni dziękuję za możliwość re-publikacji na moim blogu.

Moi goście:

Monika Zaborska – Wykształcenie:  Akademia Teatralna w Warszawie, Wydział Lalkarski w Białymstoku (2001) W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku od 2000 roku. Została aktorką, bo: „Zawsze interesowało mnie poszukiwanie w sobie sfer, o których jeszcze nie wiem, a także tworzenie na scenie osoby, na podstawie moich doświadczeń życiowych. Pasjonuje mnie w grze to, że każdy spektakl tworzy się od początku, i że jest walką o siebie i o widza.”


Bernard Bania  – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 80 ról teatralnych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia.

Published inaudiopodcast